Co je linkbuilding

28. 3. 2012, 13:21

Linkbuilding je propagace Vašich stránek metodou odkazů z jiných stránek, které vedou na Vaše. Vzájemná výměna odkazů je jedním z důležitých faktorů úspěšné pozice ve vyhledávačích...

Jak zajistit kvalitní linkbuilding...?

Linkbuilding je dalších nástrojů úspěšného webového marketingu.

Získávání zpětných odkazů na váš web tzv. backlink. Ať už se jedná o výměnu odkazů, či registraci do katalogů, je velice důležité zacílení - výběr webů s podobným obsahem, nebo s návštěvníky, kteří by mohli mít zájem o obsah publikovaný na vašem webu - a výběr správných frází, které budou použity jako popisek odkazu.

Kvantita ovšem neznamená kvalitu

Linkbuilding včetně celé SEO – Optimalizace je běh na velmi dlouhou vzdálenost. Linkbuildingu, tedy budování zpětných odkazů věnujeme maximální péči. Výsledky naší práce hovoří za nás.

Proto svěřte nám budování zpětných odkazů, protože výsledku dosáhnete dřívě, kvalitněji a především mnohem levněji, než když se budete výměně věnovat ve svém pracovním či volném čase.

Linkbuilding není pouhá výměna odkazů, ale i zde je třeba vše předem pečlivě naplánovat a zvolit strategii získávání odkazů a případný výběr partnerů pro bližší spolupráci – např. firma vyrábějící formy na bábovičky bude úzce spolupracovat s dodavatelem písku. Navzájem budou přímo v obsahu svých webů doporučovat zákazníkům tohoto partnera apod.

Zpětné odkazy můžou a jsou zdrojem návštěvnosti

Kvalitním linkbuildingem získáme zpětné odkazy, které nám mohou přinášet ze zdrojového webu, mimo zpětného odkazu i návštěvnost. Čím více je návštěvnost tématická tím lépe.

Nemá pro Vás žádný význam, když na Vaše stránky, budou chodit návštěvníci, kteří hledají např. Ester Ládovou, když Vy prodáváte ložiska.!!!.Takový návštěvník web okamžitě zavře, protože hledá zcela jinou informaci a obsah…Význam registrace v katalozích

Katalogy a jejich význam pro SEO jsou velmi diskutabilní, zejména v posledních letech. V českém prostředí vzniklo několik tisíc katalogů s tím, že řada subjektů si na tom postavila svůj business. Faktický význam, však registrace v katalozích, dle našeho pohledu nemá. Více v našem článku Význam registrace v katalozích.

Nákup zpětných odkazů


Zpětné odkazy se dají i koupit mnoho firem tuto službu nabízí. Je vždy potřeba velmi pečlivě sledovat, relevanci, množství, trvalost a mnoho dalších faktorů. Vyhledávače obecně se proti prodeji zpětných odkazů snaží mocně bojovat, protože to zcela pochopitelně snižuje relevanci jejich výsledků vyhledávání. Existovalo a i existuje řada webů, které zpětné odkazy prodávají.

Více v naší diskuzi na téma linkbuilding


Obecně však před používáním systémů na výměnu odkazů důrazně varujeme !!!

Další zdroj wiki : Wiki na téma linkbuilding

Zobrazení: 77314 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 6

CO JE CÍL SEO
Cílem SEO - Optimalizace není

jen přední místo ve vyhledávači, ale především zajištění návštěvnosti cílovou skupinou návštěvníků.
Nemá pro Vás žádný význam, když na Vaše stránky, budou chodit návštěvníci, kteří hledají např. Ester Ládovou, když Vy prodáváte ložiska.!!!

více...
ZAVOLEJTE PORADÍME
nevíte si rady, neváhejte zavolejte:

Webdoména s.r.o
Novákových 25 Praha 8 - Libeň
+420 608068555
+420 775383885
info@webdomena.cz
NAŠEPTÁVAČ A VÝSLEDKY HLEDÁNÍ
Podle studií se našeptávačem nechá ovlivnit až 50 % uživatelů.

Nášeptávač nám může zásadně pomoci pro další přesné zacílení klíčových slov

více...
FACEBOOK