Fulltextové vyhledávače

13. 3. 2012, 12:53

Fulltextové vyhledávače Používáme termín internetový vyhledávač k označení takových vyhledávačů nebo jejich metod, které vyhledávají tzv. fulltextově. Fulltextové vyhledávání je to, které můžeme pomocí SEO ovlivnit a zároveň druh nejvíce využívaný uživateli internetu.

Katologové vyhledávače -katalogy

Druhá možnost vyhledávání je katalogová. Výsledky katalogů a jejich pořadí můžeme ovlivnit většinou jen zaplacením reklamy u provozovatele daného vyhledávače.

Jak funguje fulltextový vyhledávač

Technologie těchto vyhledávačů spočívá v automatickém procházení jednotlivých stránek a ve správném „pochopení“ jejich obsahu. V praxi to znamená, že vyhledávač na základě určitých algoritmů stahuje webové stránky v definovaných intervalech. Záleží na mnoha faktorech, na základě kterých vyhledávač stránky vyhodnotí jako kvalitní, a pak často stahuje celý server a které jsou pro něj (a tedy i pro lidi) nejméně významné, u kterých stahuje jen první stránku v dlouhých intervalech. Stažené (offline) stránky následně zpracovává tak, že se snaží „porozumět“ textu a obsah tzv. zaindexovat. Pokud některá stránka není serverem vyhledávače z jakéhokoliv důvodu stažena nebo zaindexována, je prakticky nemožné, aby vyhledávač pak nabídl texty na této stránce do svého výsledku vyhledávání. V případě, že stránka je stažena a správně zapsána do jeho databáze, může se ve výsledcích objevit. Na kterém pořadí se může objevit ovšem záleží ještě na velkém množství kritérií, které nejsou zveřejňovány a je nutné tato kritéria a jejich váha praktickými testy ověřovat u každého vyhledávače zvlášť

Přehled nejdůležitějších českých vyhledávačů
Seznam.cz – nejpoužívanější vyhledávač, který obsahuje fulltextový vyhledávač (výchozí nastavení) i katalog. Protože však jde o nejstarší český vyhledávač s největším množstvím funkcí a zřejmě také proto, že pro spoustu návštěvníků webu je tento portál synonymem pro internet, jeho výsledky hledání jsou pro naše stránky bezpochyby nejdůležitějším kritériem úspěšnosti optimalizace.

Google.cz – celosvětově největší a nejpoužívanější vyhledávač s českou lokalizací, který obsahuje pouze fulltextový vyhledávač. Algoritmus pro vyhledávání je nejpropracovanější a nalezené výsledky nejlépe odpovídají tomu, co je hledáno. Protože jde o druhý nejpoužívanější vyhledávač v ČR a protože některé jeho výsledky přebírá i Seznam.cz, SEO optimalizace našich stránek by měla být v souladu s požadavky tohoto vyhledávače.
Morfeo.cz – pro fulltextové vyhledávání používá portál Centrum.cz.

Zobrazení: 66305 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

CO JE CÍL SEO
Cílem SEO - Optimalizace není

jen přední místo ve vyhledávači, ale především zajištění návštěvnosti cílovou skupinou návštěvníků.
Nemá pro Vás žádný význam, když na Vaše stránky, budou chodit návštěvníci, kteří hledají např. Ester Ládovou, když Vy prodáváte ložiska.!!!

více...
ZAVOLEJTE PORADÍME
nevíte si rady, neváhejte zavolejte:

Webdoména s.r.o
Novákových 25 Praha 8 - Libeň
+420 608068555
+420 775383885
info@webdomena.cz
NAŠEPTÁVAČ A VÝSLEDKY HLEDÁNÍ
Podle studií se našeptávačem nechá ovlivnit až 50 % uživatelů.

Nášeptávač nám může zásadně pomoci pro další přesné zacílení klíčových slov

více...
FACEBOOK